HANIMLAR MÜJDE! BREZİLYA FÖNÜ İZMİT'TE 7 Ocak 2011, Cuma - 19:50
Hanımlar müjde! Brezilya fönü İzmit'te
Hangi kadın, sabah yataktan kalktığında bile kuaförden yeni çıkmış gibi bakımlı ve formu hiç bozulmamış saçları olsun istemez?
 
Zeynep Akar
 

Şüphesiz, hanımların bakımıyla ilgili en fazla vakit harcadığı konu saçları. Kıvırcık saçlarına şekil vermekte zorlanan, sürekli elektriklenen ve tel tel ayrılan saçlarından memnun olmayan pek çok kadın, zamanının büyük bölümünü kuaför salonlarında fön çektirerek geçiriyor. Üst üste uygulanan röfle, perma gibi kimyasallar kullanılarak yapılmış işlemler sonrasında hasar görmüş, canlılığını ve ışıltısını yitirmiş saçlarından şikayet edenlerin sayısı da azımsanacak gibi değil. 

Hanımlar, müjde!
Bugüne kadar saçlarının bakımlı ve hoş görünmesi için hem uzun saatler hem de avuç dolusu para harcayan hanımlara bir müjdemiz var. İlimizde yeni uygulanmaya başlayan Brezilya fönüyle, artık her güne kuaförden yeni çıkmışçasına şekilli, elektriklenmeyen ve canlı saçlarla uyanacaksınız. Üstelik gördüğü işlemler sonucunda kırılmış, yıpranmış, doğal dalgasını yitirmiş saçlarınız bu yöntemle eski sağlığına kavuşacak. Sadece seçkin kuaför salonlarında uygulanan Brezilya fönüyle ilgili merak ettiklerimizi, uygulamayı ilimize getiren başarılı kuaför Suat Birer ve eşi Nalan Birer`e sorduk.

Asıl görevi saçı onarmak
Brezilya fönü, aslında bir bakım yöntemi. Amacı, yıpranmış saçları keratin maddesiyle onarmak ve hacim kazandırmak. Bunun yanında, işlem yapılırken arzuya bağlı olarak saçlar düzleştirilebiliyor ya da mevcut dalgası korunarak saç elektriklenmeyen, canlı bir görünüme kavuşturulabiliyor. Uygulamanın diğer saç düzleştirme yöntemlerinden farkı, saçı düzleştirirken beslemesi ve uzun süre kalıcı olması. Brezilya fönünün mucizesi, Yeni Zellanda koyunlarının tüyünden elde edilen ve ‘juvexin` adı verilen bir maddede gizli. Uygulanan bu madde, yüksek ısıyla birlikte saç tellerinin içine nüfuz ederek, saçınızı çok kısa bir sürede mucizevi bir şekilde onarıyor.

İşlem nasıl yapılıyor?
Keratin üreten yüzlerce firma var ama juvexin üretimini sadece Global Keratin adlı marka yapıyor. Kuaför Suat Birer de bu markayı kullanıyor. Birer, “Saçınızın röfleli, permalı, dalgalı, kıvırcık, düz, uzun ya da kısa olması fark etmez; Brezilya fönü her türlü saça uygulanabilir” diyor. İşlem nemli saça yapılıyor. Saçlar önce markanın kendi şampuanıyla yıkanıyor ve küçük tutamlar halinde ayrılarak her bir tutama keratin uygulanıyor. Ardından saça ılık fön çekiliyor; son olarak da, çok yüksek ısılı özel bir maşayla saç düzleştiriliyor. Uygulamanın tamamı yaklaşık 1,5-2 saatinizi alıyor.  

Uygulamadan sonra…
Artık hem sağlıklı hem de istediğiniz formda bir saça sahipsiniz ama daha bitmedi… Brezilya fönünden sonra, keratinin iyice etki etmesi için saçlarınızı 48 saat süreyle yıkamıyorsunuz. Nalan Birer, “Ayrıca, bu süre zarfında toka takmak ya da saçı lastikle toplamak da yasak çünkü kullandığınız aksesuarlar saçınızda iz yapabilir” diyor.  Beklemeniz gereken sürenin sonunda ilk yıkama yine kuaför salonunda ve özel ürünlerle yapılıyor; gerekirse kısa bir rötuşla işlem tamamlanıyor. İşte şimdi pırıl pırıl parlayan, elektriklenmeyen saçlarınız ve hiç bozulmayacak fönünüzle hem çok güzel hem de çok rahatsınız.

Kremi ve şampuanı özel
Peki, Brezilya fönünden sonra saçlarımızı boyatabilir ya da röfle yattırabilir miyiz? Suat Birer sorumuzu “Elbette yaptırabilirsiniz, hatta içiniz daha rahat olur çünkü işlem sırasında saçınıza uygulanan keratin, yıpratıcı etkisi bilinen tüm işlemler için bir alt yapı oluşturuyor ve saçı koruyor. Yani eğer Brezilya fönü yaptırmışsanız, saçınız röfleden çok daha az etkileniyor” şeklinde yanıtlıyor. Saçına Brezilya fönü uygulanan kişilerin evde kullanacağı şampuan ve kremler de özel. Piyasadaki mevcut şampuanların arındırıcı etkisinin, keratini saçtan daha çabuk uzaklaştırdığını söyleyen Nalan Hanım, İşlem yaptıran hanımların daha iyi ve uzun süreli sonuç alabilmesi için mutlaka Global Keratin ürünlerini kullanması gerektiğini söylüyor. 

Kaç liraya mal oluyor?
Brezilya fönünün kalıcılığı saçınızın uzama hızına göre 5 ila 7 ay sürüyor. Ayrıca işlem, bu süreyi beklemeye gerek olmaksızın istenilen sıklıkta uygulanabiliyor. Brezilya fönü şu anda, İzmit`te sadece Suat Birer`de uygulanıyor. Birer, “İşlem henüz Türkiye`de bile çok yeni” diyor. Uygulamanın normal fiyatı, saçın uzunluğuna göre 750 ila 1000 TL arasında değişiyor ancak Suat Birer, tanıtım kampanyası kapsamında fiyatı 400 TL`ye çektiğini ifade ediyor. Brezilya fönünün evde bakım ürünlerini de Suat Birer`de bulabilirsiniz. Şampuan ve bakım kremleri 45 ila 100 TL arasında satışa sunuluyor.

Nalan hanım denedi
Uygulamadan sonra fönünüze zarar verecek hiçbir etken yok. İsterseniz denize ve havuza girebilir ya da saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Haberimizi yaptığımız esnada, Suat Birer`in eşi Nalan Hanım`ın saçına Brezilya fönü uygulanıyordu. İşlemden sonra, Nalan Birer`in röfleli saçlarındaki değişim gözle görülecek kadar belirgindi. Nalan Hanım`ın saçları 1-2 saat içerisinde hem düzleştirildi hem de parlak, canlı ve hacimli bir görünüm kazandı. İzmitli pek çok hanım, kendilerinde de aynı değişimi görmek için yıpranmış saçlarını Suat Birer`in usta ellerine teslim ediyor.

İletişim:
SUAT BİRER

Merkez: 
Adres: Hürriyet Caddesi Gökseller İş Hanı Kat:1 İZMİT
Tel: 0262.323 19 01 – 0262.323 18 93

Şube: 
Adres:Demiryolu Caddesi Köseoğlu Sokak Gözde Apt. no:4 İZMİT
Tel: 0262.323 30 34 – 0262.323 30 40
Web: www.suatbirer.com

 

Sayfa :1 - 2 - 3 - 4 - 5« Önceki Sonraki »