Değişimi Suat BİRER'de Yaşayın 26 Ekim 2019
Değişimi SUAT BİRER?de yaşayın?
Günlük hayatın rutin işlerinden, stresinden sıyrılıp kendinizi bir sanatçının ellerine teslim etmeye ne dersiniz? Suat Birer Hairdressing’le kadın olmanın gizemini yeniden keşfedeceksiniz.İlimizde 2002 yılından bu yana, kuaför sektöründe bir marka haline gelen  ‘Suat Birer Hairdressing` yepyeni, göz kamaştıran iç dekorasyonuyla müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmanın sorumluluğuyla hizmet veren Suat Birer Hairdressing, profesyonel ve güler yüzlü hizmetinin yanında, baştan aşağı kendisini yenileyerek İzmit`in bakımlı bayanlarına sıcak, samimi bir ortam sunuyor. Hanımların uğrak yeri olan mekan, 20 yıldır aynı yerde müşteri sayısını artırarak büyük bir titizlik içerisinde çalışıyor.


FARKIMIZ, FARKLI OLMAK
Suat Birer, yaptığı işte başarılı ve bu başarısını kendisini yenilemesine bağlıyor. Müşterilerinin, salonundan yüzleri gülerek ayrılması onun için çok önemli. Yaptığı işi seviyor ve ciddiye alıyor. İşte bu sebepten dolayı da, kuaför salonunu tamamen yenilemeye karar vermiş ve ortaya ışıl ışıl, şıkır şıkır bir salon çıkmış. Suat Birer, “Yaklaşık 6 ay salonumuzu yenilemek için düşündük, kararlar verdik. Değişime ihtiyaç duyduk. Bu 6 ay içerisinde planlar yaptık ve sonrasında değişim sürecine girdik. Zaten bizim farkımız, farklı olmak” diyor.
 

DEKORASYON ORTAK KARARIMIZ
Eğer bir kuaför salonunuz varsa, hele ki bu bir markaysa, vitrininiz göze hitap etmeli. Suat Birer de bunun farkında olan bir kuaför salonu sahibi.  Birer modayı yakından takip ediyor, nelerin yenilenmesi gerektiğini iyi biliyor ve daha kadınsı, daha modern bir salon elde edebilmek için kolları sıvıyor. Mimari projeyi Fatih Çakıroğlu üstleniyor, ortak kararlar alıyorlar. Birer, “Amacımız kadınsı bir kuaför salonu elde etmekti. Bu amaç doğrultusunda, dekoru Fatih Çakıroğlu ile değiştirmeye karar verdik. Fikir alışverişinde bulunarak, istediğimiz görünüme kavuştuk” şeklinde konuşuyor.
 

BAHÇE GİBİ TERAS
Suat Birer, şık bir kuaför salonu yaratmanın yanında, müşterilerine harika bir teras imkanı da sunuyor. Bu öyle sıradan bir teras değil…İzmit`in o ünlü yürüyüş yoluna bakan, adeta kendinizi bahçede hissetmenizi sağlayan bir teras. Müşteriler çaylarını, kahvelerini açık havada yudumluyor, sıcak sohbetlerine bu terasta devam edebiliyor. Daha önce terasın çalışma ortamına dahil olduğunu söyleyen Birer, “Müşterilerimiz için keyifli bir ortam yaratmaya çalıştık, salonumuzun bu bölümüne bir bahçe havası kattık” diyor.
 

SADECE DEKORASYON DEĞİL
Çalıştıkları bütün firmaların kişisel eğitimlerinden moda eğitimlerine kadar hepsine katıldıklarını ifade eden Birer, “Biz donanımlı bir ekibe sahibiz, onlara çok güveniyorum. Yenilenme sürecimizde eğitimlerimize daha çok ağırlık verdik. Özellikle boya sonrası, boyanın kalıcılığını artırmak ve saçı kimyasallardan arındırmak amacıyla özel ürünler kullanıyoruz. Saç kalitesini artırmak için keratin bakımları yapıyoruz. Saçları düzleştirmeye gerek kalmadan doğal saç sağlığına kavuşturuyoruz. Sadece dekorasyona değil insana da önem veriyoruz. Kış sezonuna hazırız. Müşterilerimizi salonumuza bekliyoruz” şeklinde konuşuyor.
 

ŞEFFAF FİYAT LİSTESİ
Piyasada Suat Birer Hairdressing`in fiyatlarının çok pahalı olarak bilinmesinden duyduğu rahatsızlığı da dile getiren Suat Bey şunları kaydediyor: “Piyasada bizim hakkımızda pahalı imajı oluştu. Bundan oldukça rahatsızım. Aslında pahalı bir fiyat listesi uygulamıyoruz. Herkesin istediği hizmeti alabileceği bir kuaför salonuyuz. Çok şeffaf bir fiyat listemiz var. Listede yazan fiyat ne ise onu uyguluyoruz. Müşterilerimiz hizmetini aldıktan sonra kasaya ödeme yapmaya gittiğinde farklı bir fiyat uygulamasıyla karşılaşmıyor. Yani şoka uğramıyor.”
 

HER TÜR İMKAN MEVCUT
22 kişilik bir ekipten oluşan Suat Birer kuaför salonu müşterilerine manikür, pedikür, masaj koltukları ve SPA gibi bir çok imkan sunuyor. Amerikan`ın eski başkanlarından J.F.Kennedy`nin “Bazı insanlar her şeyi olduğu gibi görür, ‘neden?` diye sorar. Fakat ben daima olmayanları düşünür, ‘neden olmasın?` derim” sözlerini hayat felsefi olarak benimsediğini ve yaşamında buna göre hareket ettiğini belirten Birer, “İzmit`e kuaförlük adına çok şey kattığımı düşünüyorum ve başarımı da kendimi yenilememe bağlıyorum. Bizim için müşterilerimizin buradan memnun ve güler yüzle ayrılması en önemlisi. Gelin, görün, deneyin. Değişimin ve yenilenmenin farkına varın.” diyor.
 

KRALİÇE GİBİ HİSSETTİRİYORLAR

Kurulduğundan beri Suat Birer Hairdressing`in müdavimlerinden biri olan Piraye Çevik en mutsuz, en yorgun zamanlarında bu salonun kendisine bir terapi gibi geldiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “O kadar sıcak bir ortamı var ki, burada kendimi aileden gibi görüyorum. Salondan ayrılırken de kendinizi kraliçe gibi hissediyorsunuz.”